Android Yazılım Güncellemesi

konu-6

Son zamanlarda yapılan araştırmalar neticesinde Android yazılım ile şekillenen akıllı telefonların piyasanın 4’te 3’ünden fazlasına hakim olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Her bütçeye hitap eden ve birçok beklentileri karşılayabilen seçenekleri ile müşterilerin aradığı yazılımlar arasına girmeyi başaran Android’in Google’ın son zamanlarda geliştirdiği en iyi yatırımlardan biri olarak yorumlanabilir. Samsung, LG, Huawei gibi bir çok firmanın kullanmakta olduğu ve geliştirerek, Android’in yaygınlaşmasına zemin hazırladığını söyleyebiliriz.


Hali hazırda yüz milyonlarca kullanıcıya hitap etmeyi başaran bir yazılımın, güncel tutulması da büyük önem taşımaktadır. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan yazıda belirtilen detaylar doğrultusunda Android 9.0’ı alacak telefonlar da gün yüzüne çıktı. Firmaların birçok modele desteğini devam ettirmesi ve 9.0’ı sunacaklarını duyurması kullanıcıları sevindirse de bu güncellemelerin nasıl yapılacağına dair soru işaretlerini de kafalarda oluşturmayı başardı.


Android tabanlı telefonların güncellemelerini kontrol edebilmeniz ve telefonunuzu güncelleyebilmeniz için firmalar son derece basite indirgeyerek en rahat şekilde bu işlemleri gerçekleştirmenize imkan veriyor. Firmaların yazılım güncellemelerini widget boyutu ile amatör kullanıcılara sunuşu sayesinde akıllı telefon teknolojisi ile tanışalı bir saati geçmemiş bireyler bile güncellemenin nasıl yapılacağını gözlemleyebiliyor. Eğer telefonunuzda sizi düşünerek herhangi bir widget konulmadıysa, telefonunuzun ayarlar bölümünde yer alan hakkında kısmına tıklayarak “yazılımların güncelliğini kontrol et” seçeneği ile yazılımlarınızı güncelleyebilir, değişen görsel ve fiziksel özelliklerden sizler de faydalanabilirsiniz. Unutmayın, güncellemeler sizlerin daha iyi performans elde edebilmeniz adına mühendisler tarafından araştırılmış ve yazılmış yazılımlardan ibarettir. Güncellemeleri yapmadan önce popüler forumlarda güncellemeleri yapan kullanıcıların yorumlarını okumanız dahilinde daha rahat bir şekilde telefonunuzu güncelleme yolunu tercih edebilirsiniz.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar